PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tebrik Karti (Süper komik okumanizi tavsiye ederim)


kUpA`kIzI
21-04-10, 16:24
Tebrik Kartları..


Bir dönem bir genel müdür yardımcılığı yapmış birisi anlatıyor:"Sene 1965. Bir genel müdürlükte özel ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) Kalem ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) müdürü yardımcısıyım.. Bayrama 10 Gün ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) var.. Benim müdür hastalandı.. Ben ise işe gireli 2 hafta olmus, olmamış.Genel Müdür bey beni çağırttı:- Tebrik kartları hazır mı?.. Şaşırdım:- Anlamadım! Hangi kartlar efendim?- Aman evladim, Şükrü Bey sana söylemedi mi? Bayram geldi, tebrik kartları şimdiye kadar hazır olmalıydı.. Tüh tüh.. Eyvah...- Çabuk hemen hazırlayı verin.- Emredersiniz efendim! dedim. Ancak sabaha kadar 3 bin kartı nasıl yazacağım?
Genel müdür bey, bütün kartları çini mürekkebiyle ve ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) en güzel yazımla yazmamı istedi. 3 bin karttan 2 bin tanesini kendisinden makamca alt'takilere şu sekilde yazacaktım:"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim"1.000 tanesi de üst makamdakilere olacaktı ve onlarda da şu ifade yer alacaktı:"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı Günler ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) niyaz ederim."Sabaha kadar 3 bin kart, düşünebiliyor musunuz?!?..Ne yapalım? Çaresiz mecburen kolları sıvadım ve başladım öncelikli 2000 karta:


"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim",


"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim","Bayramını kutlar, gözlerinden öperim"
...
1, 5, 10, 18, 28, 58, 108, 188, 558.. Yazıyorum, yazıyorum bitmiyor!.. Nasıl sıkıntı bastı bir bilseniz!... 738, 918..2,5 paket Samsun'u bu arada bitirmişim. Öyle işkence çekiyorum ki, Ekmek ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) parası olmasa bırakıp kaçacağım. Sıra 2000. karta geldiğinde şafak söküyordu. Ben de bitmişim ama önümde hala yığınla kart duruyor!Şimdi de 1.000 tane de üst makamlara yazılması gerekenler var. 4. Paket sigara ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.])yla birlikte "Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim"e başladım..Boyuna yazıyorum, göz kapaklarim iyice ağırlaştı, takoz koysam gene de kapanacak.
209, 529, 689.. Yaz babam yaz.. Ama artık Kalemi ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) parmaklarımın arasında tutamaz oldum. Ben Kaleme ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) değil, kalem bana hakim:"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim.""Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim."


"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim."
...


Ve bir müddet sonra gerisini nasıl yazmışım hiç hatırlamıyorum:


"Niyaz ederim başarılı günler sizinle eşinizin bayramını kutlarken..""Kutlarken eşinizin bayramını saygıyla sıhhatli günler diler Niyazi ile ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) beraber ederim.."“Sizin, niyazi ile eşiniz birlikte bayramınızı sıhhat dilerim, tebrikle beraber.”


"Niyazi ile birlikte sizin ve eşinizin bayramını kutlarken ayrıca sıhhatle ederim..""Önce bayramınızı başarılı eder, sonra eşinizle Niyazi'ye tebrikli günler dilerim..""Sizin de eşinizin de Niyazi'nin de bayramını saygıyla eder, sıhhatli tebrik dilerim.."


“Bayramınız niyazi ile sıhhat bulsun, eşiniz ile birlikte tebrik olsun”"Sıhhatli eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, Niyazi'ye başarılar diler aynı zamanda ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) ederim..""Bayramınıza etmeden önce eşinizi saygıyla kutlar Niyazi'nin gözlerinden öperim..""Sizin de, eşinizin de, Niyazi'nin de, bayramini da, tatilini de, gemlisini de, geçmisini de bayramını beklerim.. Saygiyla tebrik ederken.."


"Önce niyazi bayramı tebrik etsin, yok öyle yağma, ben size ve eşinize sıhhat dilerim sonra"


“Bayram Günü ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) eşiniz ve niyaziye dikkat edin, size de daha bayram gelebilir.”


“Niyazi bey bayram günü eşiniz ile birlikte sizi sıhhat ile tebrik etsin”


“Tebrik ederim niyaziyi, eşiniz ile birlikte sizin bayram sabahı sıhhatinizi dilemiş”Sabah tam mesai saatinde, gözlerim kan çanağı bir halde kartları yetiştirdim.. Genel müdür bir-ikisine şöyle bir baktı: "Aferin" dedi."Güzel yazmışsın. Hemen postalayın!" Bizde HEMEN POSTALADIK!..3 gün sonra da önce bizim genel müdürü, sonra da tahmin ettiğiniz gibi bendenizi postaladılar!..

BLackAngeL
21-04-10, 16:45
yazik okadar ugrasmiss adam:P

DeLy
21-04-10, 20:20
“Bayram Günü ([Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir.]) eşiniz ve niyaziye dikkat edin, size de daha bayram gelebilir.”:kusmus:

Yazık adama yhaw :D

kUpA`kIzI
21-04-10, 20:23
:kusmus:

Yazık adama yhaw :D

ben en cok o cümlede gülmüstüm artk aglar gibi gözlerimden yaslar gelmisti :D